Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  Baterie v elektromobilech

  Baterie (akumulátor) je zařízení na opakované uchování elektrické (obvykle) energie. Většina akumulátorů je založena na elektrochemickém principu. Proud procházející v elektrochemickém akumulátoru vyvolá vratné chemické změny, které se projeví rozdílným elektrochemickým potenciálem na elektrodách. Množství energie v bateriích je měřena v ampérhodinách.

  Baterie jsou základní stavební částí elektromobilů. Svojí cenou a parametry jsou jedinou limitující součástí elektromobilů, bránící jejich masovému nasazení na našich silnicích. Různá zejména přenosná zařízení kladou na akumulátory stále větší požadavky (mobily, notebooky aj…), proto se od roku 1990 do jejich dalšího „raketového“ vývoje investují vysoké prostředky. Kromě kapacity akumulátorů se sledují také další parametry jako je hmotnost, cena, rozměry, rychlost dobíjení, paměťový efekt, počet možných hloubkových dobíjecích cyklů, samovybíjení a mnohé další. Tyto parametry budou jedním z klíčových ukazatelů. Které ovlivní budoucnost elektromobilů ve světě.

  Měrná kapacita (množství energie na kilogram) celkem jasně ukazuje, proč je tak těžké konkurovat benzínu. Benzín obsahuje 11 kWh/kg, zatímco např. olověný akumulátor obsahuje pouze cca 40 Wh/kg . Litr benzínu obsahuje tedy 275krát více energie oproti olověnému akumulátoru.

  U elektromobilů budeme hovořit o tzv. trakčních bateriích. Oproti klasickým startovacím bateriím jsou trakční baterie navržené pro hluboké vybití a mnohem méně podléhají opotřebení elektrod při vybíjení a nabíjení. Používají se tedy na místech, kde se baterie pravidelně vybíjejí a nabíjejí –golfová vozítka, elektrické automobily atd. Tyto baterie mají tlusté elektrody, které nejsou schopny dodat tak velký proud, jako startovací baterie, ale vydrží časté a hluboké vybíjení.

   

  Akumulátory nejčastěji používané v elektromobilech jsou

  Olověný (používaný dříve, uvádím spíše pro srovnání s ostatními)

  Nikl-cadmiový (NiCd)

  Nikl-metal hybridový (NiMH)

  Lithium-iontový

  Lithium polymerový

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel