Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  Li-Ion baterie

  Lithium-ion baterie (zkráceně Li-Ion baterie) je typ nabíjecí baterie, ve kterém se lithium-ionty pohybují mezi anodou a katodou. Vysoká hustota energie vzhledem k objemu se výborně hodí pro přenosná zařízení.

   

  Li-ion baterie se běžně používají ve spotřební elektronice. V dnešní době se jedná o jeden z nejoblíbenějších typů baterií pro přenosné el. přístroje. Má vynikající poměr energie/hmotnost, žádný paměťový efekt a pomalé samovybíjení. Nicméně špatné používání baterie může způsobit explozi baterií.

   

  Li–ion baterie mají však velké množství vlastností, které jejich požití (např. v elektromobilech) silně omezují. Hlavní stinnou stránkou těchto baterií je jejich stárnutí, což je výrazné snižování kapacity nezávisle na používání. Při skladování baterie při teplotě 20°C, se bude kapacita baterií snižovat o 20% za rok. Pokud by byla baterie skladována při teplotě 4°C, snižovala by se za rok kapacita jen o 4%. Naproti tomu při teplotě 40°C by byla trvalá roční ztráta kapacity baterie dokonce 35-40%!

   

  Oproti NiCd a NiMH akumulátorům mají li-ion baterie vyšší vnitřní odpor, proto není možné z nich získat tak vysoký proud. V případě přehřátí nebo připojení vyššího napětí může baterie explodovat.

   

  Výhody Li-ion akumulátorů

  Málo toxické

  Velmi vysoká hustota energie! (160 Wh/kg)

  Možnost tvarovat baterii dle svých požadavků

  Nemá paměťový efekt

  Malé samovybíjení

  Vysoké nominální napětí

  Dobrá dobíjecí účinnost (80-90%)

   

   

  Nevýhody Li-ion akumulátorů

  Velmi rychlé stárnutí baterie (životnost 2-3 roky, snížení kapacity o 20%/rok při 20°C)

  Při špatném zacházení explozivní

  Při úplném vybití je téměř vždy zničená

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel