Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  NiCd akumulátor

  Nikl-kadmiový akumulátor, zkráceně NiCd (zkratkou NiCd je registrovaná ochranná známka společnosti SAFT Corporation), je druh galvanického článku. Výhodou těchto článků je, že jim nevadí skladování ve vybitém stavu a s tím související odolnost vůči hlubokému vybití. Určitou nevýhodou ve srovnání s NiMH a Li-ion akmulátory je jeho relativně nižší měrná kapacita. Velkým problematickým rysem tohoto akumulátoru je jedovatost kadmia, z něhož se skládá jedna z jeho elektrod a tedy nezbytnost sběru opotřebovaných NiCd akumulátorů (stejně jako v případě Pb akumulátorů). Svými vlastnostmi se jinak podobá novějšímu NiMH akumulátoru. S relativně nízkým vnitřním odporem může NiCd baterie dodávat vysoké proudy přepětí.

   

  NiCd akumulátory (spolu s NiMH) mají oproti jiným bateriím ještě jeden neduh a tím je paměťový efekt. Označuje se jím stav, kdy baterie postupně ztrácí svoji maximální kapacitu, jsou-li opakovaně dobíjeny jen po částečném vybití.

   

  Výhody NiCd akumulátorů

  Nevadí mu úplné a dlouhodobé vybití, dokonce jsou skladovány zcela vybité

  Již dostačující počet dobíjecích cyklů – více jak 2000

   

  Nevýhody NiCd akumulátorů

  Menší hustota energie na kilogram (40-60 Wh/kg)

  Nižší účinnost dobíjení (66-90%)

  Dražší výroba a tedy i vyšší cena zejména oproti olověným bateriím

  U NiCd baterií se projevuje paměťový efekt

  Rychlé samovybíjení (až 20% / měsíc)

  Nutná ekologická likvidace – baterie jsou velmi toxické

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel