Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  Olověné baterie

  V nabitém stavu aktivní hmotu záporné elektrody tvoří houbovité olovo (Pb), u kladné elektrody je to oxid olovičitý (PbO2). Elektrolytem v olověných akumulátorech je vodou zředěná kyselina sírová (H2SO4) o koncentraci přibližně 35% obj. u plně nabitého akumulátoru. Tento roztok může být z technických důvodů nasáknutý do vaty ze skelných vláken (AGM) nebo ztužený do formy gelu. Vybíjením se aktivní hmota záporné i kladné elektrody přeměňuje na síran olovnatý (PbSO4) a elektrolyt je ochuzován o kyselinu sírovou a obohacován o vodu. Při vybíjení tedy klesá koncentrace elektrolytu a naopak při nabíjení jeho koncentrace roste.

   

  Životnost a počet cyklů olověného akumulátoru

  Omezení olověného akumulátoru je v tom, že když je vybit (i částečně) a delší dobu v tomto stavu setrvává, tak na jeho elektrodách dochází k prakticky nevratným změnám tzv. sulfataci. Ta výrazně sníží jeho kapacitu. Je tedy nutné stále udržovat akumulátor v dobitém stavu.

   

  Výhody olověných akumulátorů

  Cena (cena olova je asi desetinová v porovnání např. s niklem)

  Akumulátor je schopen dát velké proudy

   

  Nevýhody olověných akumulátorů

  Malá hustota energie na kilogram (30-40 Wh/kg)

  Nižší účinnost dobíjení (70-92%)

  Menší počet dobíjecích cyklů (500-800)

  Nutná ekologická likvidace (tento proces je dnes už velmi dobře technologicky zvládnutý)

   

  Olověné akumulátory jsou se svojí schopností dát velký proud v kombinaci s nízkou cenou určeny jako ideální varianta pro klasické automobily. Z ekologického pohledu jsou olověné akumulátory nehorší variantou spolu s NiCd akumulátory, jelikož jsou velmi toxické.

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel