Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  Bezpečnost elektromobilů

   

  Bezpečnosti elektromobilů se věnují i mezinárodní normy, zejména ISO 6469. Tato norma rozdělená do tří částí se zaobírá:

  • Skladování baterií na palubě vozidla
  • Funkčnost zařízení a ochrana proti selhání
  • Ochrana osob před elektrickým nebezpečím

  Obecný názor je ten, že při havárii jsou elektromobily méně nebezpečné než automobily s benzínovým nebo dieslovým motorem poháněné hořlavým palivem.

   

  Jednou z nejjednodušších cest jak zvýšit dojezd elektromobilu je redukce váhy vozidla. Když se společnost General Motors rozhodla vytvořit novou platformu pro svůj „revoluční“ elektromobil GM EV1, bylo snížení váhy při zachování bezpečnosti jednou z jejich priorit. Jak je z kapitoly o akumulátorech patrné, nevýhodou elektromobilů je vysoká váha baterií, které se staví proti tomuto cíli. Společnost GM tehdy svůj elektromobil postavila z lehkých slitin hliníku, skla a plastů a podařilo se jí dostat na hodnotu spotřeby 10-11 kWh/100 km (toho spol. GM docílila nejen snížením hmotnosti, ale i rekuperací a novým tvarem karoserie s nízkým odporem vzduchu).

   

  SUVOvšem tato koncepce má také svá úskalí a tím hlavním je bezpečnost. Při havárii automobilu s hmotností 900 kg s automobilem vážícím 1400 kg (o 50% těžší než první vozidlo) budou škody o 50% větší na lehčím vozidle (uvažováno pokud obě vozidla jedou stejnou rychlostí). Kupříkladu je mnoho našich spoluobčanů, kteří po městě jezdí automobily typu SUV (Sport Utility Vehicle). Tyto osobní vozidla mají kromě pohonu 4x4, výkonu motoru 70kW -150kW, hmotnost cca 1900kg a to bez nákladu. Střet s odlehčeného elektromobilu s takovýmto vozidlem by mohl mít pro posádku menšího vozidla tragické důsledky (toto platí pro všechna lehčí vozidla, nejen pro elektromobily).

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel