Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  Co je to elektromobil

  Elektromobilem je označováno vozidlo, které ke svému pohybu užívá elektromotor namísto klasického motoru na pevná paliva. Využívá tedy výhody elektromotoru, jakými jsou zejména velká účinnost, spolehlivost a životnost. Nevýhodou elektromobilů je kromě vyšší pořizovací ceny také omezený dojezd. Ten je dán omezenými možnostmi kapacity akumulátorů a v České republice také (téměř) nulovou sítí dobíjecích stanic.

  Moderní elektromobily těží z rychlého technologického pokroku (zejména akumulátorů) a stávají se stále více konkurenceschopnými oproti klasickým automobilům poháněným benzínem či naftou.

  Zájem lidí o elektromobily se vždy výrazně zvýší v době ropné krize, kdy stoupá poptávka po alternativních možnostech pohonu pro silniční dopravu. V posledních letech je velký zájem o elektromobily již stálý a snad všechny velké automobilky představily své nové elektro-modely a stanovily termíny jejich prodeje (rok 2010 a 2011). Je otázkou zda opravdu automobilky prodej svých vozů uskuteční, jelikož podobných avizovaných elektromobilů byla již celá řada, ale ke skutečně masové výrobě nikdy nedošlo. Elektromobilům pomáhá i velký zájem o hybridní automobily. Ty jsou vyráběny již delší dobu a jsou uživateli částečně prověřené.

  Elektromobily jsou v první fázi a se současnými technologickými možnostmi určeny zejména do města a okolí, kde se jejich přednosti zvýrazní a nedostatky naopak redukují.

   

  1.1.1. Rekuperace

  Rekuperace je proces přeměny kinetické energie dopravního prostředku (automobilu či lokomotivy) zpět na využitelnou elektrickou energii při elektrodynamickém brzdění.

  Rekuperační brzdění využívá skutečnost, že elektrický motor může pracovat také jako generátor elektrické energie. The vehicle's electric traction motor is operated as a generator during braking and its output is supplied to an electrical load. Vozidlo při brzdění využívá elektrický trakční motor jako generátor, přičemž vyrobenou el. energií se dobíjí akumulátory ve vozidle. Takto uspořená kinetická energie výrazně zvýší dojezd vozidla, navíc se částečně šetří i brzdová soustava vozidla. NejvětšíIt is the transfer of energy to the load which provides the braking effect. úspory rekuperace se projeví v oblastech, kde se často zastavuje, nebo popojíždí, tedy ve městech.

  Nejúspěšnější je využití rekuperace u nákladních vlaků, které váží i tisíce tun. Při jejich brzdění lze získat velké množství energie (problém jen bývá s jejím okamžitým využitím/zpracováním). Rekuperaci úspěšně využívají kromě elektromobilů také hybridní automobily (nebo některé vlaky, kde je účinnost nejvyšší).

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel