Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

  Norsko Th!nk

  1.1.1. Evropa, Norsko – Elektromobil TH!NK

   

  Elektromobil Th!nk

  Parametry automobilu TH!NK

  Dojezd (1 nabití): 5. generace 200 km

  Doba plného nabití: 8-10 hodin

  Max. rychlost: 115 km/hodinu

  Výrobce: Pivco, později Ford, nyní TH!NK (majitel Jan-Olaf Willums)

  Datum výroby: 2006 – dodnes (5. generace)

  Když v 70. letech byla ropná krize, rozhodl se Lars Ringdal z Norska vyrobit lehké elektrické vozidlo s plastovou karoserií a rámem z kovových profilů. Vozidlo bylo určeno pro městský provoz. Nápad skutečně realizoval až jeho syn, který v roce 1990 založil firmu PIVCO na výrobu elektromobilů.

  Společnost PIVCO vyváželo elektromobily do několika států Evropy, zejména však do Californie. V roce 1999 koupila společnost PIVCO automobilka FORD a přejmenovala ji na Think Nordic AS.

  FORD rozšířil výrobní linky a vyrobil za dva roky více jak 1000 elektromobilů. V USA se opět elektromobily prodávaly pomocí leasingových smluv (jako v případě GM EV1) a tak zákazníci neměli zaručeno, že po zaplacení všech plateb budou majiteli tohoto automobilu.

  Zájem o elektromobily Think byl veliký a zájemci se museli zapisovat do pořadníků. Ačkoli byly elektromobily Think velmi úspěšné, rozhodla se společnost Ford ukončit v roce 2003 výrobu a stáhla všechny elektromobily z trhu. Majitelé těchto aut byli zděšení, neboť již měli zkušenosti s koncem elektromobilů GM EV1, které byly staženy a sešrotovány (bez jakýchkoli možností odkoupení vozidla).

  5 generace Th!nkPodezření se potvrdilo, elektromobily měly být také staženy a sešrotovány. Protesty ale byly mnohem větší než tomu bylo u EV1, do celé kauzy se navíc vložila Norská vláda a mnohé ekologické organizace. Snadné odebrání vozidel po vzoru GM se nakonec neopakovalo, FORD podlehl tlaku veřejnosti a vlády. Nakonec se FORD rozhodl továrnu na elektromobily nezbourat a celou ji včetně výrobních linek prodal.

  Většinu elektromobilů se z USA nakonec podařilo i díky snaze ekologických organizací převést do Evropy, kde byly okamžitě rozprodány. Dalšímu vlastníkovi automobilky společnost KAMKORP Microelectronics se nepodařilo na trhu s elektromobily uspět a v roce 2006 automobilku koupil Jan-Olaf Willums. Následně se začaly vyrábět elektromobily TH!NK páté generace, ve spolupráci s dalším výrobcem TESLA Motors, se kterou spolupracuje na výrobě lithiových baterií.

   
  Promo
  Kam dál
  vše o vitamínu C stručně a jasně. LEgenda Karel Gott písničky, koncerty apod. Google+ plus Vše vitamínech podrobně. Easytone RC modely letadel